Ndryshimi mes inspektimeve të "Ballshi"

55 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: it:Ballsh)
 
== Demografia ==
== Ekonomia ==
 
 
[[Skeda:Logo-astir.gif|thumb|Logo Astir Group Sh.A.]]
== Ekonomia ==
 
Ekenomia ballshiote mbeshtetet tek rafineria e përpunimit të naftës ose ndryshe Kombinati i Përpunimit të Thellë të naftës,shkurt K.P.Th.N..Rafineria ka punësuar një pjesë të konsiderueshme te qytetit te Ballshit dhe njëkohesisht shkakton një ndotje të madhe mjedisore.Sipas një studimi kjo rafineri shkurton jetën e punëtorëve,por edhe banorëve me dy deri në katër vjet.Pas ketij studim ka dalë në pah nga një sondazh i kryer nga bashkia se qytetarët do të zgjidhnin me pak jetë sesa mbylljen e rafinerisë.
== Kultura ==
887

edits