Ndryshimi mes inspektimeve të "Minareja"

40 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: gl:Minarete)
[[figura:Minaret Kocatepe.jpg|thumb|250px|Minareja]]
'''Minareja (Mosque of Kocatepe in Ankara / Turkey)''' është pjesa e ngritur në një lartësi të dalluar dhe të dukshme e [[xhamia|xhamisë]]. Kjo pjesë e gritur e cila njiohet si minare thekshëm dallohet nga pjesa tjetër e objektit të xhamisë duke bartur rolin e identifikuesit të objektit të caktuar si xhami, duke shikuar nga jasht objekti.
 
== Etimologjia ==
Anonymous user