Ndryshimi mes inspektimeve të "Minareja"

No change in size ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[figura:Minaret Kocatepe.jpg|thumb|250px|Minareja (Mosque of Kocatepe in Ankara / Turkey)]]
'''Minareja (Mosque of Kocatepe in Ankara / Turkey)''' është pjesa e ngritur në një lartësi të dalluar dhe të dukshme e [[xhamia|xhamisë]]. Kjo pjesë e gritur e cila njiohet si minare thekshëm dallohet nga pjesa tjetër e objektit të xhamisë duke bartur rolin e identifikuesit të objektit të caktuar si xhami, duke shikuar nga jasht objekti.
 
== Etimologjia ==
Anonymous user