Ndryshimi mes inspektimeve të "Bandar Seri Begauan"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: bs:Bandar Seri Begawan)
'''Bandar Seri Begawan''' (Jawi: بندر سري بڬاوان) popullsia 27.285 (që nga 2002), është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Sulltanatit të [[Brunei]]t.
 
== Gjeografia ==
Bandar Begawan është e vendosur në 4 ° 53'25 25" N, 114 ° 56' 32" E, në bregun verior të lumit Bruneit.
 
== Galeria ==
 
<center>
{{Commons|Bandar Seri Begawan|Bandar Seri Begawan}}
*[http://www.municipal-bsb.gov.bn/ Municipal Department Bandar Seri Begawan]
 
[[Kategoria:Brunei]]
[[Kategoria:Kryeqytete]]
 
[[ace:Bandar Seri Begawan]]