Ndryshimi mes inspektimeve të "Selam Musai"

4 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Më 1912 i përgjigjet thirrjes së Qeverisë së Vlorës dhe shkoi të mbronte Jugun e Shqipërisë nga forcat greke ku edhe u plagos.
 
Më 1920 bëhet anëtar i [[Komitetit Mbrojtja Kombëtare]]. Mori pjesë aktive në Luften e çlirimt rreth Vlorës në zonën e Kotës kunder garnizonit italian.
Në luftimte trup më trum në Qafë të Koçiut dha jetën për çlirimin e vendit më 12 qershor 1920.
Anonymous user