Ndryshimi mes inspektimeve të "Kumbulla"

162 bytes added ,  10 vjet më parë
v (roboti shtoj: gv:Plumbis)
 
== Veprimi shërues ==
Kumbullat janë mjaft të rëndësishme në ushqim. Vetit shëruese të kumbullës ndikojnë nësëmundjet e veshkave, sëmundjët e mëlçisë së zezë dhe tek paraqitja e reumës. Rregullon punën e zorrëve.Vetit sheruese te kumbulles ne form kompoti vijn ne shprehje edhe te smundjet dhe veshtiresit te hemoroidetm e brendshme.Rregullon jashtqitjen dhe qetson dhimbjen.
 
 
 
== Kumbullat ==
Anonymous user