Dallime mes rishikimeve të "Dekorata "Pishtar i demokracisë""

ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Medalja "Pishtar i Demokracisë"''' është një [[dekorata nderi]] e [[Shqipëria|Republikës së Shqipërisë]] që u jepet qytetarëve shqiptarë dhe të huaj për shërbime të shquara e sakrifica të kryera për kombin shqiptar dhe demokracinë. Dekorata jepet me dekret nga [[Presidenti i Shqipërisë]]. Ky urdhër është i artë.
 
Deri më tani me Medaljen "Pishtar i Demokracisë" nga Presidenti janë dekoruar:
 
Dhjete individet e pare te dekoruar me kete dekorate ne vitin 1992 listes se dale nga Presidenca kane qene:
Azem Hajdari
 
Shinasi Rama
 
Arben Lika
1. Azem Hajdari -2. Shinasi Rama - 3. Arben Lika - 4. Tefalin Malshyti - 5. Arben Sulo -6. Alma Bendo - 7. Pal Serreqi - 8. Bardhyl Ukcamaj - 9. Blendi Gonxhe - 10. Bislim Ahmetaj
Tefalin Malshyti
 
Bardhyl Ukcamaj
Pal Serreqi
 
Arben Sula
Adrian Harri
Bislim Ahmetaj
Blendi Gonxhe
Anton Logoreci
 
 
Anonymous user