Ndryshimi mes inspektimeve të "American History X"

v
Aktualizim i filmave të lidhura me stampën InterMovie
v (robot Adding: de, en, es, fr, gl, it, ja, nl, pl, pt, sv, tr)
v (Aktualizim i filmave të lidhura me stampën InterMovie)
<!-- ... këtu fillon tabela ... teksti është më poshtë ... -->
 
{{InterMovie|
|Foto=[[Figura:No_cover.png|192px|center|thumb|Figura mungon]]
|TitullFilm=American History X
|TitullOrgTitullFilm = American History X
|TitullFilmTitullOrg = American History X
|VendiProd=[[ShBA]]
|VitiProdVendiProd = [[1998ShBA]]
|VitiProd = [[1998]]
|Minuta = 120'
|Gjuha=[[anglisht]]
|Genre =
|Mosha=16
|RegjizoriGjuha = [[Tony Kayeanglisht]]
|Mosha = >16
|AutoriRomanit=[[David McKenna]]
|KompozitoriRegjizori = [[AnneTony DudleyKaye]]
|Skenari =
|Kameramani=[[Tony Kaye]]
|AutoriRomanitRomani = [[David McKenna]]
|Prerja=...
|Kompozitori = [[Anne Dudley]]
|Producenti=[[New Line Cinema]]
|KameramaniKamera = [[Tony Kaye]]
|DrejtorArt =
|Producenti = [[New Line Cinema]]
|Aktori1=[[Edward Norton]]
|Aktori2=[[Edward Furlong]]
|Aktori4=[[Beverly D'Angelo]]
|Aktori5=[[Elliott Gould]]
|Aktori6 =
|Aktori7 =
|Aktori8 =
|}}
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
 
== Filmi: {{PAGENAME}} ==
'''American History X''' është një film artistik i prodhuar {{F|1998}} në [[ShBA]].
 
=== TemaInformacion ===
{| {{Tab1}}
Ngjarjet zhvillohen në Los Angeles dhe rrëfejnë jetën e dy vëllezërve që bëjnë pjesë në një grup naziskinësh. Derek (Edward Norton ) arrestohet dhe dënohet per vrasjen e një zezaku i cili po tentonte t'i vidhte makinën. Për vllanë e vogël David (Edward Furlong ) ai kthehet në një model, por vitet dhe ngjarjet në burg e ndryshojnë shumë Derek. Ky përpiqet ta largoj David nga grupi neonaziksin që ai frekuenton.
|-
| '''American History X''' është një film artistik i prodhuar {{F|1998}} në [[ShBA]].
|-
|}
 
=== Përmbajtja e filmit ===
{| {{Tab1}}
|-
| Ngjarjet zhvillohen në Los Angeles dhe rrëfejnë jetën e dy vëllezërve që bëjnë pjesë në një grup naziskinësh. Derek (Edward Norton ) arrestohet dhe dënohet per vrasjen e një zezaku i cili po tentonte t'i vidhte makinën. Për vllanë e vogël David (Edward Furlong ) ai kthehet në një model, por vitet dhe ngjarjet në burg e ndryshojnë shumë Derek. Ky përpiqet ta largoj David nga grupi neonaziksin që ai frekuenton.
|-
|}
 
=== Shiko dhe ===
{| {{Tab1}}
|-
| Këtu mund të vendosni një lidhje te një artikull tjetër...
|-
|}
 
=== Lidhje të jashtme===
{| {{Tab1}}
|-
{{DbWebMovie|tt0123456|(Shembull) Film artistik i vitit 1234 }}
|-
|}
 
[[Category:!Film]]
{{film-cung}}
 
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1998]]
[[Category:Filma amerikan]]
2.689

edits