Dallime mes rishikimeve të "Sindroma Tourette"

v
U kthyen ndryshimet e 81.243.40.183 (diskutimet) në versionin e fundit nga Elio99.
(Përcjellim te Shqiponja 8)
v (U kthyen ndryshimet e 81.243.40.183 (diskutimet) në versionin e fundit nga Elio99.)
[[Skeda:Georges Gilles de la Tourette cleanup.jpg|thumb|[[Georges Gilles de la Tourette]]]] [[Skeda:Tourette's tic long medium 192kbps.OGG|thumb|Sindroma Tourette|left]]
#RIDREJTO [[Shqiponja 8]]
Sindroma Tourette (e quajtur ndryshe edhe Sindroma e Tourettit, ose thjesht Tourette) është një çrregullim [[neurologjik]] i trashëguar me shumë tike motorike dhe të paktën një tik zanor.Tourette konsiderohet vetëm si një pjesë e spektrit të çrregullimeve të tikeve, e cila përfshin edhe ato kronike.
 
[[ar:متلازمة توريت]]
[[bg:Синдром на Турет]]
[[ca:Síndrome de Tourette]]
[[cs:Touretteův syndrom]]
[[da:Tourettes syndrom]]
[[de:Tourette-Syndrom]]
[[el:Σύνδρομο Τουρέτ]]
[[en:Tourette syndrome]]
[[es:Síndrome de Tourette]]
[[fa:نشانگان ژیل دولاتوره]]
[[fi:Touretten oireyhtymä]]
[[fr:Maladie de Gilles de la Tourette]]
[[he:תסמונת טורט]]
[[hr:Touretteov sindrom]]
[[hu:Tourette-szindróma]]
[[it:Sindrome di Tourette]]
[[ja:トゥレット障害]]
[[ko:투렛 증후군]]
[[lv:Tureta sindroms]]
[[mk:Турет синдром]]
[[nl:Syndroom van Gilles de la Tourette]]
[[no:Tourettes syndrom]]
[[pl:Zespół Tourette'a]]
[[pt:Síndrome de Tourette]]
[[ro:Sindromul Tourette]]
[[ru:Синдром Туретта]]
[[sh:Touretteov sindrom]]
[[simple:Tourette syndrome]]
[[sv:Tourettes syndrom]]
[[tr:Tourette sendromu]]
[[vi:Hội chứng Tourette]]
[[zh:妥瑞症]]
[[zh-min-nan:Tourette chèng-hāu-kûn]]
170

edits