Dallime mes rishikimeve të "Sindroma Tourette"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (U kthyen ndryshimet e 81.243.40.183 (diskutimet) në versionin e fundit nga Elio99.)
No edit summary
{{Sëmundje
| emri =ddd
| foto = [[Skeda:Georges Gilles de la Tourette cleanup.jpg]]
| caption = dddd
| [[ICD]]- 10 = cdsdc
| [[ICD]]- 9 = sdcsd
| [[en:OMIM]] = sdc
| [[en:DiseasesDB]] = sdcs
| MedlinePlus = csdc
| eMedicine = csdc
| MeSH = dcdc
}}
[[Skeda:Georges Gilles de la Tourette cleanup.jpg|thumb|[[Georges Gilles de la Tourette]]]] [[Skeda:Tourette's tic long medium 192kbps.OGG|thumb|Sindroma Tourette|left]]
Sindroma Tourette (e quajtur ndryshe edhe Sindroma e Tourettit, ose thjesht Tourette) është një çrregullim [[neurologjik]] i trashëguar me shumë tike motorike dhe të paktën një tik zanor.Tourette konsiderohet vetëm si një pjesë e spektrit të çrregullimeve të tikeve, e cila përfshin edhe ato kronike.
887

edits