Ndryshimi mes inspektimeve të "Final Fantasy XIII"

v
[[Skeda:Final_Fantasy_XIII_Cast.jpg|right|thumb|300px|Personazhet kryesorë të lojës. Nga e majta në të djathtë ''Sazh Katzroy'', ''Snou Villers'', ''Hope Estheim'', ''Lightning (Farron)'', ''Oerba Yun Fang'' dhe ''Oerba Dia Vanille''.]]
* '''Lightning (Claire Farron)''' ''(Vetëtima)'' – Lightning është personazhi kryesor i Final Fantasy XIII. Ajo preferon të qëndrojë vetëm zakonisht dhe tregon shumë pak për veten e saj; madje edhe emri i saj është një mister. Të gjithë e njohin atë si “Vetëtima.”
 
:• Më vonë, në filmimin zyrtar të lëshuar nga Square Enix, shpjegohet se ajo e ka ndryshuar vetë emrin e saj, me shpresën që të ndryshonte edhe vetë, por pa sukses.
4.659

edits