Ndryshimi mes inspektimeve të "Universal Studios"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: uk:Universal Studios)
[[Skeda:Universal logo.jpg|300px|thumb|[[Logo]] e tanishme të '''Universal Studios''']]
'''Universal Studios''' (njohur edhe si '''Universal Pictures''') është një [[filmstudio]] dhe një ndërmarrje e [[NBC Universal|NBC Universal Inc]] më e madhe amerikane.
 
== Studiot në Holivud ==
Anonymous user