Dallime mes rishikimeve të "1821"

2 bytes added ,  11 vjet më parë
v (roboti shtoj: krc:1821 джыл)
(→‎Vdekje: korr.)
 
==Vdekje==
Vdes më* [[5 maj 1821]] në isullin e Shën Elenës- [[Napoleon Bonaparte]], mbret dhe udhëheqës ushtarak francez
<!--Kategorizimi-->
[[Category:Kalendari]]