Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

17 bytes removed ,  10 vjet më parë
 
== Lindje ==
{{MAJ}}
 
 
 
* [[1820]] - [[Florence Nightingale]], humaniste britaneze
* [[1828]] - [[Dante Gabriel Rossetti]], piktor dhe shkrimtar britanez