Hape menynë kryesore

Changes

15 bytes removed ,  9 vjet më parë
 
== Lindje ==
{{MAJ}}
 
* [[1842]] – [[Arthur Sullivan]], kompozitor dhe dirigjnt anglez
* [[1857]] - [[Ronald Ross]], mjek anglez