Dallime mes rishikimeve të "Redi jupi"

599 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: <b>Redi Jupi</b>(31 Maj 1974) eshte nje lojtar shqiptar.Luan si mesfushor qendre dhe ka luajtur rreth 19 ndeshje si kapiten ne skuadren kombterare te Shqiperise qe nga debutimi i tij ne 1...)
 
<b>Redi Jupi</b>(31 Maj 1974) eshte nje lojtar shqiptar.Luan si mesfushor qendre dhe ka luajtur rreth 19 ndeshje si kapiten ne skuadren kombterare te Shqiperise qe nga debutimi i tij ne 1999.
Jupi ka luajtur edhe per skuadren e Dyiarbakirspor ne Super Ligen Turke
==KLUBET==
*1994-1995 : {{flagicon|Albania}} [[KS Dinamo Tirana]]
*1995 : {{flagicon|Albania}} [[KF Olimpik Tirana]]
*1996 : {{flagicon|Albania}} [[KF Partizani Tirana]]
*1996-1997 : {{flagicon|Croatia}} [[NK Istra|Istra Pula]]
*1997 : {{flagicon|Croatia}} [[NK Rijeka]]
*1997-1998 : {{flagicon|Slovenia}} [[NK Slavija Vevče]]
*1998-1999 : {{flagicon|Albania}} [[KF Partizani Tirana]]
*1999-2002 : {{flagicon|Albania}} [[KS Dinamo Tirana]]
*2002-2003 : {{flagicon|Albania}} [[SK Tirana]]
*2003-2006 : {{flagicon|Turkey}} [[Diyarbakırspor]]
*2006-2008 : {{flagicon|Albania}} [[KS Dinamo Tirana]]
Anonymous user