Dallime mes rishikimeve të "Elektra"

23 bytes added ,  12 vjet më parë
v
roboti shtoj: arz:اليكترا; cosmetic changes
v (roboti shtoj: zh:厄勒克特拉)
v (roboti shtoj: arz:اليكترا; cosmetic changes)
[[ImageSkeda:1869 Frederic Leighton - Electra at the Tomb of Agamemnon.jpg|thumb|right|180px|Electra at the Tomb of [[Agamemnon]], [[Frederic Leighton]] c.1869]]
 
[[ImageSkeda:Orestes Elektra Hermes Louvre K544.jpg|thumb|left|220px|[[Orestes (mythology)|Orestes]], Electra and [[Hermes]] at the tomb of [[Agamemnon]], [[lucania]]n red-figure [[pelike]], ca. [[-380|380]] – [[-370|370 BC]], [[Louvre]] (K 544)]]
 
[[ImageSkeda:Electra and Orestes - Project Gutenberg eText 14994.png|thumbnail|300px|right|Electra and [[Orestes (mythology)|Orestes]], from an 1897 ''Stories from the Greek Tragedians'', by Alfred Church]]
 
ELEKTRA (greq. Elektra, lat. Electra) - emri i dy qenieve hyjnore dhe i një gruaje vdekatare nga mitet greke.
[[Kategoria:Mitologji]]
 
[[arz:اليكترا]]
[[bar:Elektra]]
[[bg:Електра]]