Ndryshimi mes inspektimeve të "Kumbulla"

18 bytes added ,  10 vjet më parë
v
roboti shtoj: zh-yue:布冧; cosmetic changes
v (roboti shtoj: dsb, eo, pnb, th ndryshoj: sw)
v (roboti shtoj: zh-yue:布冧; cosmetic changes)
 
== Veprimi shërues ==
Kumbullat janë mjaft të rëndësishme në ushqim. Vetit shëruese të kumbullës ndikojnë nësëmundjet e veshkave, sëmundjët e mëlçisë së zezë dhe tek paraqitja e reumës. Rregullon punën e zorrëve.Vetit sheruese te kumbulles ne form kompoti vijn ne shprehje edhe te smundjet dhe veshtiresit te hemoroidetm e brendshme.Rregullon jashtqitjen dhe qetson dhimbjen.
 
== Kumbullat ==
 
{{bio-cung}}
 
[[Kategoria:Bimë]]
[[Kategoria:Fruta]]
[[zh:李]]
[[zh-min-nan:Lí-á]]
[[zh-yue:布冧]]