Ndryshimi mes inspektimeve të "Përdoruesi diskutim:Lagoon"

v
U kthyen ndryshimet e Aeternusus (diskutimet) në versionin e fundit nga Lagoon.
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
v (U kthyen ndryshimet e Aeternusus (diskutimet) në versionin e fundit nga Lagoon.)
[[Figura:flamurilevizje.gif|right|]]
 
 
'''Faqja e Diskutimeve!'''
 
== ---- ==
 
Te lutem gjat diskutimeve nenshkruaj shenimet tuaja per tu identifikuar kush ka postuar. Nenshkrimi behet duke perdorur <nowiki>(~~~~)</nowiki>. ([[Përdoruesi:Puntori|Puntori]] 16 Nëntor 2006 10:03 (UTC))
 
P.S. Faqet me materiale ato padyshim se duhet permirsuar pamvaresisht se kush ka postuar atje material. Pershendetje ([[Përdoruesi:Puntori|Puntori]] 16 Nëntor 2006 10:05 (UTC))
 
== Nënshkrimi në artikuj ==
 
përshëndetje dhe të dëshiroj punë të mbarë në wikin shqip. e kam vërejtur se je duke i nënshkruar vazhdimisht artikuj dhe desha të të them që kjo gjë nuk është e lejuar. gjithçka që ndryshon ti regjistrohet në historikun e artikulli dhe mbet aty përgjithmonë. nënshkrimi është paraparë vetëm si identifikim i përdoruesve nëpër diskutime dhe jo në artikuj. edhe një këhillë tjetër prej meje, diskutimet nuk duhet të ndyshohen edhe nëse kanë gabime drejtshkrimore, sepse me të mundesh të ndryshosh kuptimin e diskutimit, nëse ke dëshirë të korigjosh diçka bëje këtë nëpër artikuj se ato është e rëndësishme të jenë pa gabime. tung --[[Përdoruesi:Bet 0|bet_0]] 16 Nëntor 2006 14:24 (UTC)
 
==Përgëzime==
Metëvërtetë je duke shkruar artikuj të shkëlqyeshëm. Vetëm vazhdo me këtë punë. Wikipedia ka nevojë për kësi punëtorë të zellshëm. Nëse ke ndonjë problem këtu, mos hezito të më drejtohesh. Tung. --[[Përdoruesi:Aeternus|Λeternus]] 28 Dhjetor 2006 13:00 (UTC)
 
Faleminderit
Faleminderit për gadishmërinë!!! Kur të kem nevojë për ndonjë gjë do të them!!! :)
--[[Përdoruesi:Lagoon|Lagoon]] 28 Dhjetor 2006 13:35 (UTC)
 
== të uroj punë të mbarë ==
 
unë studijoj gjuhën japoneze dhe më erdhi shumë mirë që ka edhe shqiptarë të tjerë që interesohen për japonishten.
 
頑張ります!!
 
Edhe une gjithashtu, por vetem se jam akoma (si me e thene shqip) ne elementare... Arigato!!!
--[[Përdoruesi:Lagoon|Lagoon]] 26 Shkurt 2007 08:12 (UTC)
 
Tung Lagoon, unë studijoj për afër gjashtë vite. në japoni kam qenë tri herë, një herë për qendrim të gjatë kurse dy herë për qendrim të shkurtër. në cilin vend studijon
kështu? dhe nga cili vend jeni (mendoj atëdheu)?
 
të përshëndes
 
të lutem lajmrohu në qoftë se ke ndonjë pyetje
 
P.S kam një sygjerim të vogël dhe shpresoj se është në rregull edhe për ty. shkrimin kanxhi e quan hiroglif, por në fakt jan ideograf. psh. ju dini se si shkruhët jama apo kodra 山. nga ilustrimi i kanxhit mundet lehtë të shihet forma e kodrës/malit. kam tentur ti bëj disa korrigjime por nuk disha se si ta përdori faqën.
 
どぞおへんじしてください
 
== shkrimi kanxhi ==
 
"E bazuar në shkrimin kinez, japonishtja zhvilloi dhe një sistem pjesërisht hilografik ku bashktingulloret kanë një rol të rëndësishëm. Në shekullin e 9 dhe të 10-të pati një zhvillim të një mënyre të shkruari me emrin Hiragana, që është një thjeshtëzim (përshtatje gjatë vizatimit të gërmave duke lehtësuar lakimin e ideografeve) i mënyrës së të shkruarit të karaktereve (hiroglifeve) kineze. Ndërsa Katakana, e lindur në të njëjtën kohë me Hiraganën bazohet në elementet e karkatereve (hiroglifeve) kineze. Japonishtja moderne përfshin përdorimin e gjërë të Hiraganës si edhe të Katakanës."
 
Ju shkruani shumë sakt se shkrimi japonez apo kanxhi është ardhur në japoni nga kina. nga ky aspekt ai/ajo që njëh shkrimin kinez (kanxhi) do të mund të kuptonte se për çka është bëhet fjalë edhe në japonisht ose anasjelltas.
mirëpo leximi i shkrimëve në kanxhi vetëm se do të kuptohej në mendjen atjë personi i cili lexon.
P.SH në qoftë se në japonisht shkruajm "kina" at´herë do të dukej në këtë mënyrë 中国 po të njejtën mënyre edhe në kinezisht. mirëpo në japonisht do lexohej ose shqiptohej "çugoku", kurse në kinezisht sigurisht se do të jetë ndryshe. me këtë dua që të tregoj se shkrimi "kanxhi" pa marë parasysh se është kinez apo japonez është ideograf dhe mund të kuptohet në të dy gjuhët, por ndoshta jo edhe të lexohet njejtë edhe pse japonishtja ka shumë fjaë të huazuara nga kinezishtja.
 
Ja një faqje interneti që mund të sqaroj sadopak shkrimin kinez, shiko nën : The Chinese Writing System http://www.answers.com/topic/chinese-language
 
Edhe këtu: http://www.cjvlang.com/Writing/writlinks.html
sa për tërë artikullin që ke shkruar mund të them se ke bërë një punë të shkëlqyeshme, personalisht kam dashur qe shumë kohë të bëjë një gjë të tillë por koha nuk më le.
 
P.S do të mundohem që ta mbushi pjesën e gramatikës, por të lutem më jep kohë se momentalisht jam shumë i nxënë me studime.
 
== Kategorizimi i fotove ==
'''Info''': Foton qe e kategorizove e rikategorizova tek [[:Category:Foto:Konzolë]] keshtu qe artikujt nuk na ngaterrohen me fotot. Shendet ([[Përdoruesi:Puntori|Puntori]] 1 Mars 2007 11:28 (UTC))
:OK! --[[Përdoruesi:Lagoon|Lagoon]] 1 Mars 2007 14:23 (UTC)
 
== Portali ==
 
Me mire ishte te krijohet se pari portali tani te shtohet tek lista. --[[Përdoruesi:Ko.S.ystem.OV@|Proud To Be Albanian]] <small>(°[[Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@|diskuto]]°)</small> 12 Prill 2007 13:27 (UTC)
 
== Lindi/Vdiq ==
Hej Lagoon, tek ditelindja apo ditevdekja, nuk shkruhet, Lindi apo Vdiq ne fillim, dhe nuk duhet tek ditelindja patjejter me shkrua edhe ditevdekjen, si per [[Harry S. Truman]] te [[8 maj]]. Flm per mirkuptim. --[[Përdoruesi:Ko.S.ystem.OV@|Proud To Be Albanian]] <small>(°[[Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@|diskuto]]°)</small> 13 Prill 2007 11:14 (UTC)
:Kuptoj! --[[Përdoruesi:Lagoon|Lagoon]] 13 Prill 2007 11:30 (UTC)
:: Ok mire. --[[Përdoruesi:Ko.S.ystem.OV@|Proud To Be Albanian]] <small>(°[[Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@|diskuto]]°)</small> 13 Prill 2007 12:28 (UTC)
 
== A e grisi ==
 
figuren duplikate [[:Figura:Manga Goddess.jpg.jpg]] po mendojë që është gabim teknik (.jpg.jpg)--[[Përdoruesi diskutim:Dan|Hipi Zhdripi]] 23 Prill 2007 23:00 (UTC)
 
Kokan tri copa [[:Figura:Manga Goddess.jpg]] dhe [[:Figura:Manga Goddess 1.jpg.jpg]]--[[Përdoruesi diskutim:Dan|Hipi Zhdripi]] 23 Prill 2007 23:04 (UTC)
 
: Mbeti vec ajo qe gjendet te artikulli. Nese jane 3x njejte dhe dy nuk perodren, lirisht grisi. --[[Përdoruesi:Ko.S.ystem.OV@|Proud To Be Albanian]] <small>(°[[Përdoruesi diskutim:Ko.S.ystem.OV@|diskuto]]°)</small> 23 Prill 2007 23:19 (UTC)
 
== Figura pa lisence ==
Figura :Yuna.jpg është lisencuar. (Duhet larguar stampa sepse paraqitet tek kategoria e fotove pa lisence). ([[Përdoruesi:Puntori|Puntori]] 1 Qershor 2007 07:38 (UTC))
 
:OK! Foto ka liçencen Game Screen Shot megjithate ne se nje gje e tille s'do te mjaftonte mund te perdoret edhe liçenca Fair Use! --[[Përdoruesi:Lagoon|Lagoon]] 15 Maj 2007 07:21 (UTC)
 
:Figurat: Akira Kurosawa.jpg dhe Menchi.jpg jane licensuar. [[Përdoruesi:Puntori|Puntori]] 18 Shtator 2008 22:13 (CEST)
 
==Grisje ==
 
Figurat e meposhtme le te grisen pasi nuk mendoj se do i perdor ne artikuj!!! --[[Përdoruesi:Lagoon|Lagoon]] 5 Qershor 2007 11:18 (UTC)
: Figurat: Black Lagoon.jpg dhe Gretel black lagoon.jpg jane grisur. [[Përdoruesi:Puntori|Puntori]] 18 Shtator 2008 22:13 (CEST)
 
== Komunikim ==
 
<!---------------------------------------------------------------------------f-i-l-l-o-i-----k-o-m-u-n-i-k-i-m-i---------------->
<div style="background-color:#fff; border:1px solid #ff9900; padding:3px 3px 3px 3px; margin:5px 20px 5px 20px;">
<div style="background-color:#FFF2CF; border:1px solid #ff9900; padding:3px 3px 3px 3px; margin:1px 1px 1px 1px; text-align:center;">'''Firma juaj per te ndihmuar te rinjte'''</div>
Tjeta Lagoon!<br>
Meqense je nje perdorues aktiv ketu ne Wikipedia ne Shqip, doja te te pyesja neqofte se do te lesh perdorimin e firmes tende per faqet tung.<br>
Rroboti im, siç e dini, vendos "tung" ne faqet e perdoresve te rinj me firmen nga mbas. Tani ai mund te vendos edhe firma ne menyre te rastesishme. Po shpjegohem: ne faqen [[Wikipedia:Tung_log/User]] jane listuar firmat qe perdoren per ti çuar kur çohet stampa tung; rroboti i karikone ato dhe çdo perdoruesi te ri i çone (tung)+firmen, firem e rastesishme, njera pas tjetres ato qe jane te lista.<br>
Kjo gje sherben per te ndihmuar perdoruesit e rinj te kene nje pike mbeshtetje kur kane nevoje.<br>
''Ju lutem, sepse u lodha duket pare gjithnje firmen time.'' {{smiley|:P|madh=20px}}
 
Nese je i interesuar te lutem te vendosesh firmen tende [[Wikipedia:Tung_log#K.C3.ABrkuesit|ketu]] (te kerkuesit)
<div style="text-align:right">Faleminderit, <small><span style="border:1px solid #f00;">[[User:Eagleal|<span style="color:#fff; background-color:red;">'''Eagle'''</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="cursor:help;color:#fff;background-color:#000;">'''al&nbsp;'''</span>]]</span></small> 1 Korrik 2007 13:18 (UTC)</div>
</div>
<!---------------------------------------------------------------------------m-b-a-r-o-i-----k-o-m-u-n-i-k-i-m-i---------------->
 
== FLM ==
 
Tjeta Lagoon faleminderit për mbështetjen. Të fala nga --<small><span style="border:1px solid #f00;">[[User:Eagleal|<span style="color:#fff; background-color:red;">'''Eagle'''</span>]][[User talk:Eagleal|<span style="cursor:help;color:#fff;background-color:#000;">'''al&nbsp;'''</span>]]</span></small> 31 Korrik 2007 03:37 (UTC)
 
== Help ==
Can you translate to me this phrase onto Albanian?
:Almazán is a municipaly in province of Soria, Castile and Leon, Spain. --[[Përdoruesi:Jeneme|Jeneme]] 29 Tetor 2007 19:14 (UTC)
 
Almazan eshte nje bashki ne provincen e Soria-s, Castil-es dhe Leon, ne Spanje. --[[Përdoruesi:Lagoon|Lagoon]] 10 Nëntor 2007 11:58 (UTC)
 
== Merry Christmas and a Happy New Year ==
I wish you a Merry Christmas and I hope you a year with hapiness. --[[Përdoruesi:Jeneme|Jeneme]] 25 Dhjetor 2007 23:03 (UTC)
 
== Template ==
Hi! Could you translate this template for the cities of Spain? [http://eo.wikipedia.org/wiki/%C5%9Cablono:Urbo_Hispanio] It has a version in Aragonese, in Novial and in Volapük. It very simple its use and faster. --[[Përdoruesi:Jeneme|Jeneme]] 3 Janar 2008 22:48 (UTC)
 
:Sorry.
 
{{Localidat España Places in Spain
|nombre = name
|de = of
|nombre_ofizial = official name
|bandera = flag
|escudo = shield
|imachen = image
|comunidat = Autonomous Community
|probinzia = province
|redolada = shire, county
|monezipio = municipality
|cp = postal code
|superfizie = area
|altaria = altitude
|poblazión = population
|calendata = date
|chentilizio = Demonym
|ríos = rivers
|web = web site
|situazión = location
}
 
Here's the translation. --[[Përdoruesi:Jeneme|Jeneme]] 10 Janar 2008 20:42 (UTC)
 
== [[Almazán]] ==
I've done it. Until summer I'll probably can't edit. But I'll try to come here every weekend. --[[Përdoruesi:Jeneme|Jeneme]] 20 Janar 2008 11:42 (UTC)
 
:Don't push yourself to hard! I am looking forward your article...
 
== Wikibooks ==
:Libri qe ke postuar ne wikibooks: [http://sq.wikibooks.org/wiki/Kodi_Rrugor_i_Republik%C3%ABs_s%C3%AB_Shqip%C3%ABris%C3%AB Kodi Rrugor i Republikës së Shqipërisë]. ([[Përdoruesi:Puntori|Puntori]] 9 Maj 2008 14:33 (UTC))
 
:::::::: [http://sq.wikibooks.org/wiki/Konventa_mbi_t%C3%AB_drejtat_e_f%C3%ABmij%C3%ABs_%28CRC%29 Konventa_mbi_të_drejtat_e_fëmijës_(CRC)] - ([[Përdoruesi:Puntori|Puntori]] 10 Maj 2008 20:02 (UTC))
 
== Kandidim ne Wikibooks ==
Do te beje mire te e paraqisje qendrimin tend [http://sq.wikibooks.org/wiki/Wikibooks:Administrues#Kandidatura_p.C3.ABr_burokrat KETU]. ([[Përdoruesi:Puntori|Puntori]] 13 Maj 2008 11:31 (UTC))
 
== Help ==
Please, could you make this article? [[Libri i Mormonit]] [http://en.wikipedia.org/wiki/Book_of_Mormon ] --[[Përdoruesi:Jeneme|Jeneme]] 31 Maj 2008 14:48 (UTC)
: Tell me an article you want to translate onto Spanish, Catalonian, Galician or Aragonese and I'll make it. --[[Përdoruesi:Jeneme|Jeneme]] 31 Maj 2008 14:49 (UTC)
::This user is pretty much inactive, so I'll do it :)--[[Përdoruesi:Cradel|Cradel]] 31 Maj 2008 15:32 (UTC)
:::Well if credel user wants to do it, I wont stop him!!!--[[Përdoruesi:Lagoon|Lagoon]] 3 Qershor 2008 09:44 (UTC)
 
== [[Aventurat e Nils Holgersson]] ==
 
A përse largove këtë artikull ?
 
--[[Përdoruesi:Mario CUSENZA|Mario CUSENZA]] 19 Janar 2010 00:37 (CET)
 
OK e kuptova (Aventurat e Nils Holgersson (anime)) !
 
--[[Përdoruesi:Mario CUSENZA|Mario CUSENZA]] 19 Janar 2010 00:44 (CET)
 
== Unë jam brazilian ==
+
Përshëndetje Unë jam [[brazil]]ian. vizitoni faqen time. ok amtare e Shqipërisë.
+
+
me mirësjellje --[[Përdoruesi:Moreira92|Moreira92]] 21 Prill 2010 21:20 (CEST)
108

edits