Ndryshimi mes inspektimeve të "Arrival"

1.194 bytes added ,  10 vjet më parë
U kthye versioni 779440 i bërë nga Aeternusus (diskutimet)
(U largua krejt përmbajtja e artikullit)
(U kthye versioni 779440 i bërë nga Aeternusus (diskutimet))
{{Infobox album
| emri = Arrival
| tipi = Studio
| artisti = [[Jordan Rudess]]
| kopertina = Arrival.jpg
| lëshimi = {{M|1988}}
| inçizimi = 1988
| zhanri = [[Muzika instrumentale|Muzikë instrumentale]]
| zgjatja = 46:00
| label =
| producenti = Jordan Rudess
| review =
| kronologjia =
| albumi i fundit =
| ky album = '''''Arrival'''''<br />(1988)
| albumi tjetër = ''[[Listen]]''<br />({{M|1993}})
}}
 
'''''Arrival''''' është albumi i parë i [[Jordan Rudess]], i inçizuar dhe i lëshuar në vitin {{M|1988}}. Albumi u lëshua në kasetë, dhe qysh nga ajo kohë nuk është prodhuar më, por mund të blihet apo të download-ohet nga websajti zyrtar i tij.
 
==Këngët==
# "Danielle's Dance" – 6:35
# "Making Waves" – 11:02
# "First Waterfall" – 7:16
# "View from Above" – 4:32
# "Soft Landing" – 20:56
 
==Anëtarët pjesëmarrës==
* Jordan Rudess - [[piano]], [[tastiera (instrument)|tastierë]]
 
 
{{Jordan Rudess}}
 
[[Category:Jordan Rudess albume]]
[[Category:Debut albume]]
[[Category:Albume 1988]]
[[Category:Albume instrumentale]]
 
[[en:Arrival (Jordan Rudess album)]]
[[nl:Arrival (Jordan Rudess)]]
[[ru:Arrival (альбом Джордана Рудесса)]]