Dallime mes rishikimeve të "Shekulli (gazetë)"

v
roboti shtoj: en:Shekulli; cosmetic changes
v (roboti shtoj: en:Shekulli; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:Firma e Gazetes Shekulli.JPG|300px|right|thumb|Titulli i fletës së parë]]
'''Shekulli''' është [[gazeta]] më e madhe në [[Shqipëri]] që botohet nga Botimet Periodike Spektër, pronë e [[Koço Kokëdhima]], njëri ndër biznesmenët më të pasur dhe suksesshëm në Shqipëri. Filloi të botohet në vitin [[1997]], dhe pas disa muajve u bë gazeta më e lexuar dhe shitur në Shqipëri. Një ndër gazetat e vetme shqiptare që ka arkiv digjitale, dhe të hapur për të gjithë. Shumë herë shtjellon edhe tema mbarëkombëtare.
 
== Shekulli fundjava ==
[[FiguraSkeda:Shekulli fundjava.JPG|300px|right|thumb|Shekulli fundjava]]
Shekulli fundjava, çdo të shtunë e të dielë në faqet e fundjavës, personazhe, dosier, këshilla mjeksore, zbavitje etj.
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.shekulli.com.al Shekulli Online] - Faqja zyrtare
* [http://www.2kgroup.com.al K2, firma e botuesit Koço Kokëdhima]
* [http://www.shekulli.com.al/index.php?page=historiku Historiku i Shekulli, shkruar nga vetë gazeta]
 
{{Shtypi-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Gazeta në Shqipëri|Shekulli]]
 
[[de:Shekulli]]
[[en:Shekulli]]
[[fi:Shekulli]]
[[pl:Shekulli]]