Dallime mes rishikimeve të "UEFA"

15 bytes added ,  12 vjet më parë
v
roboti shtoj: szl:UEFA; cosmetic changes
v (roboti shtoj: zh-yue:歐洲足球協會)
v (roboti shtoj: szl:UEFA; cosmetic changes)
[[ImageSkeda:UEFA.svg|thumb|300px|[[Fédération Internationale de Football Association|FIFA]]: [[Konfederata e Futbollit Azisë|AFC]], [[Konfederata e Futbollit Afrikës|CAF]] , [[Confederación Sudamericana de Fútbol|CONMEBOL]], [[CONCACAF]], [[Konfederata e Futbollit Oqeanisë|OFC]], '''UEFA''']]
 
'''UEFA''' është [[shkurtesa]] e '''Union of European Football Associations''' dhe e shoqatës [[Futbolli|Futbolle]] [[Evropa|Evropiane]].
 
== Shih edhe ==
* [[UEFA Liga e Kampionëve]]
 
 
{{UEFA}}
{{FIFA}}
 
[[Category:UEFA]]
{{fut-cung}}
 
[[Kategoria:UEFA]]
 
[[af:UEFA]]
[[sv:UEFA]]
[[sw:UEFA]]
[[Categoryszl:UEFA]]
[[th:ยูฟ่า]]
[[tr:Avrupa Futbol Federasyonları Birliği]]