Ndryshimi mes inspektimeve të "Saint Xhons"

11 bytes removed ,  10 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: es:Saint John; cosmetic changes
v (roboti shtoj: eo:Santjonso)
v (roboti ndryshoj: es:Saint John; cosmetic changes)
'''Saint John's''' (''Saint Xhons'') është kryeqytet dhe qyteti më i madh i shtetit të ujdhesave [[Antigua dhe Barbuda]]. Qyteti ndodhet në kordinantat gjeografike {{coord|17|7|N|61|51|W|display=inline,title}}. Qyteti ka rreth 24,226 banrë (2000), është qendër tregtare me port detar në ujdhesën [[Antigua]].
{{gjeo-cung}}
 
[[Kategoria:Atigua dhe Barbudë]] [[Kategoria:Kryeqytete]]
[[Kategoria:Kryeqytete]]
 
[[af:St. John's, Antigua en Barbuda]]
[[en:St. John's, Antigua and Barbuda]]
[[eo:Santjonso]]
[[es:Saint John (Antigua)]]
[[eu:Saint John's (Antigua eta Barbuda)]]
[[fa:سینت جانز]]