Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Artikuj të mirë"

po me duket verzion me i mire dhe me ndryshe nga te tjeret
No edit summary
(po me duket verzion me i mire dhe me ndryshe nga te tjeret)
{| width=100% style="margin-bottom: 0.5em; border: green solid 4px; -moz-border-radius: 10px; background: none;"
__NOTOC__
<tr><td><div style="-moz-border-radius-topright: 10px; -moz-border-radius-topleft: 10px; background: lightgreen; text-align: center; font-size: 150%; padding: 3px;"><font face="trebuchet ms" color="white">Artikuj të mirë</font></div>
{|cellspacing="5px" style="background-color:#FFFFFF"
<br/>
| width="100%" style="border: 2px solid #DDDDDD; background-color:white; padding:1em;" colspan="2" |
{{Shortcut|WP:APAM}}
<h2 style="font-variant:small-caps; text-align: center;">Mirë se vini në Artikuj të mirë</h2>[[Skeda:Silverwiki 2.png|right|85px]]
'''Artikujt e mirë''' ''([[shk.]] '''AM''')'' janë artikuj të cilët nga shumë redaktues janë vlerësuar dhe përzgjedhur si mjaft të mirë, por që nuk i plotësojnë ende ose nuk do të i plotësojnë kurrë kushtet për [[Wikipedia:Artikuj perfekte|artikujt perfektë]]. Këto artikuj ndodhen në një formë mjaft të mirë.
Për të kandiduar një artikull [[Wikipedia:Artikuj të mirë /kandidatura|'''shiko këtu''']]. Në moment Wikipedia shqip përmban '''5 artikuj të mirë''' <small>({{përqindje|0.003 / {{NUMBEROFARTICLES}}}})</small> nga gjithsej '''[[Speciale:Statistics|{{NUMBEROFARTICLES}}]] [[Speciale:Allpages|artikuj]]'''.
 
[[Figura:Albanian GA.svg|center|120px]]
<br clear="all" />'''Shiko dhe këtë:'''
__NOTOC__
{{Shortcut|WP:AP}}
 
==Histori==
: *[[Historia e Japonisë]] • [[Historia e Skocisë]]
*[[Historia e Skocisë]]
 
==Gjeografi dhe Shtete==
:*[[Flamuri i Evropës]] {{,}} [[Evropa]] {{,}} [[Mongolia]]
 
==Shih dhe këtë==
*'''[[WP:AP|Artikuj Perfekt]]'''
*'''{{tl|Artikulli i mirë}}'''
*'''{{tl|Mirë}}'''
*[[Wikipedia:Artikuj të mirë/kandidatura]]
*[[Wikipedia:Artikuj interesant]]
|-
| width="40%" style="border: 2px solid #DDDDDD; background-color:#FFFFFF; padding:1em;" valign="top"|
<h3>[[Skeda:Nuvola filesystems www.png|40px]] '''Gjeografi'''</h3>
: [[Evropa]] • [[Mongolia]]
<h3>[[Skeda:Nuvola devices blockdevice.png|40px|]] '''Te tjerë'''</h3>
: [[Flamuri i Evropës]]
| width="40%" style="border: 2px solid #DDDDDD; background-color:#FFFFFF; padding:1em;" valign="top"|
<h3>[[Skeda:Sabres.svg|40px]] '''Histori'''</h3>
: [[Historia e Japonisë]] • [[Historia e Skocisë]]
 
 
[[als:Wikipedia:Bsunders glungeni Artikel]]