Dallime mes rishikimeve të "5 Korrik"

12 bytes removed ,  10 vjet më parë
v (roboti shtoj: pa:੫ ਜੁਲਾਈ)
* [[1994]] - pas 27 viteve [[Jaser Arafat]] kthehet në [[Palestina|Palestinë]] dhe paralajmëron krijimin e shtetit të pavarur Palestinez.
* [[2001]]- Qevria e Maqedonisë dhe kryengritësit shqiptar arrijnë marrëveshjen për paqë.Me këtë marrëveshje u arrit të ndërprehet konflikti, i cili u nënshkrua më 13 gusht në Ohër.
 
{{KORRIK}}
 
==Lindje==