Hape menynë kryesore

Changes

19 bytes removed ,  9 vjet më parë
 
== Lindje ==
{{NËNTOR}}
 
* [[1821]] - [[Fjodor Dostojevski]], letrarpublicist dhe novelist rus,
* [[1945]] - [[Daniel Ortega]],politikan dhe kryetar nikaraguan