Ndryshimi mes inspektimeve të "Italian"

4 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
{{Wiktionary}}
 
'''Italian''' ose '''[[italianë]]''' mund të referohet tek:
* Diçka e, nga, ose në lidhje me vendin e [[Italia|Italisë]]
* [[Italianët]] janë populli me origjinë nga [[Italia]] dhe që jetojnë në vende të ndryshme të botës