Dallime mes rishikimeve të "Suedez"

4 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti shtoj: it:Sweden)
No edit summary
{{Wiktionary}}
 
'''Suedez''' ose '''[[Suedezë]]''' mund të referohet tek:
* Diçka e, nga, ose në lidhje me vendin e [[Suedia|Suedisë]],
* [[Suedezët]] janë popull me origjinë nga [[Suedia]] dhe që jetojnë në vende të ndryshme të botës.