Dallime mes rishikimeve të "Prefiksi telefonik"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (Ndryshimet e 139.11.6.206 u kthyen prapë, artikulli tani ndodhet në verzionin e fundit nga Joni.)
'''Prefiksi''' është një numër që i është caktuar një shteti nga [[Bashkimi Ndërkombëtar i Telekomunikacionit]] dhe shërben për të kontaktuar me telefon shtetet specifike.
 
0218
 
{{Cung}}
Anonymous user