Dallime mes rishikimeve të "5 Korrik"

2 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
 
* [[1994]] - pas 27 viteve [[Jaser Arafat]] kthehet në [[Palestina|Palestinë]] dhe paralajmëron krijimin e shtetit të pavarur Palestinez.
* [[2001]]- Qevria e Maqedonisë dhe kryengritësit shqiptarshqiptarë arrijnë marrëveshjen për paqë.Me këtë marrëveshje u arrit të ndërprehet konflikti, i cili u nënshkrua më 13 gusht në Ohër.
* [[2009]] – Kurora e Statujës së Lirisë u rihap për turistët për herë të parë që nga sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001.