Dallime mes rishikimeve të "Canberra"

21 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: kl:Canberra; cosmetic changes
v (roboti shtoj: so:Kanbera)
v (roboti shtoj: kl:Canberra; cosmetic changes)
[[FileSkeda:Parliamenthouse2.jpg|thumb|right|Hapja e Kuvendit në Maj të 1927]]
[[FileSkeda:Canberra SPOT 1088.jpg|thumb|right|Canberra e parë nga sateliti]]
[[FileSkeda:ABC Canberra studios .jpg|left|thumb|ABC Canberra studios]]
[[FileSkeda:BruceStadium19032005.JPG|right|thumb|Rugby në stadiumin e Canberra]]
[[FileSkeda:Canberra Hospital.jpg|thumb|Spitali i Canberras]]
 
Canberra (IPA: kænbɹə) është kryeqyteti i [[Australi]]së dhe, me popullsinë e saj të rreth 333.000 banorë është edhe qyteti më i madh i [[Australi]]së.
[[jv:Canberra]]
[[ka:კანბერა]]
[[kl:Canberra]]
[[ko:캔버라]]
[[ku:Kanberra]]