Ndryshimi mes inspektimeve të "Sistemi diellor"

No change in size ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[[Skeda:Larearth2 e0.gif|right|thumb|250px300px]]
[[Skeda:Solar sys.jpg|thumb|250px|Pamje artistike e sistemit diellor. Masat dhe largësitë jo sipas shkallës. (Nga e majta në të djathtë:) [[Plutoni]], [[Neptuni]], [[Urani]], [[Saturni]], [[Jupiteri]], [[Rripi asteroidal]], [[Dielli]], [[Afërdita]], [[Toka]], dhe [[Hëna]] e saj dhe [[Marsi]]. Në të majtë shihet edhe një [[Kometa|kometë]].]]
[[Skeda:Planetet2006.jpg|thumb|450px|Planetët e radhitur sipas afërsisë (largësisë) së tyre nga [[Dielli]].]]
784

edits