Ndryshimi mes inspektimeve të "Lumi Visla"

2 bytes removed ,  10 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: th:แม่น้ำวิสตูลา; cosmetic changes
v (roboti shtoj: tt:Висла)
v (roboti ndryshoj: th:แม่น้ำวิสตูลา; cosmetic changes)
[[ImageSkeda:Weichsel in Graudenz.jpg|thumb|Visla]]
'''Visla''' (polonisht:''Wisła'') - është lumi më i gjatë në [[Polonia|Poloni]]. Gjatësi e lumit është 1047 km ndërsa përfshinë një sipërfaqe prej 194 424 km<sup>2</sup>. Lumi Visla kalonë në mes të disa qyteteve të njohura Polake si: [[Varshava]], [[Kraków]] dhe [[Danzig|Gdańsk]].
 
{{gjeo-cung}}
 
[[CategoryKategoria:Lumenj në Poloni]]
 
[[als:Weichsel]]
[[sw:Vistula (mto)]]
[[szl:Wisła]]
[[th:แม่น้ำวิสตูล่าวิสตูลา]]
[[tr:Vistül]]
[[tt:Висла]]