Dallime mes rishikimeve të "Duff McKagan"

33 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: ru:Дафф МакКаган; cosmetic changes
v
v (roboti shtoj: ru:Дафф МакКаган; cosmetic changes)
[[ImageSkeda:Duff mckagan.jpg|thumb|150px|alt=Example alt text |Duff McKagan]]
 
'''Michael Andrew "Duff" McKagan''' (i lindur më 5 Shkurt, 1964 në Seattle, Washington) është një muzikant Amerikan. Ai njihet si basisti i grupit hard rock [[Guns N' Roses]]. McKagan lozi me Guns N' Roses që nga formimi i grupit më 1985 deri më 1998. Në vitin 2002, bashkë me [[Slash]] dhe Matt Sorum nga Guns N' Roses ai formoj grupin Velvet Revolver. Ai ka punuar me muzikantë si Jane's Addiction, Loaded, dhe Alice in Chains. McKagan do lozi në albumin solo të Slash.
 
== Lidhje të Jashtme ==
* [http://www.duffmckagans-rawpower.com/ Uebsajt Fanatik]
 
 
[[Kategoria:Muzikantë amerikanë]]
[[da:Michael McKagan]]
[[de:Duff McKagan]]
[[en:Duff McKagan]]
[[es:Duff McKagan]]
[[en:Duff McKagan]]
[[fa:داف مک‌کگن]]
[[fi:Duff McKagan]]
[[fr:Duff McKagan]]
[[gl:Duff McKagan]]
[[he:דאף מק'אגן]]
[[hr:Duff McKagan]]
[[hu:Duff McKagan]]
[[id:Duff McKagan]]
[[it:Duff McKagan]]
[[ja:ダフ・マッケイガン]]
[[he:דאף מק'אגן]]
[[lt:Duff McKagan]]
[[hu:Duff McKagan]]
[[nl:Duff McKagan]]
[[ja:ダフ・マッケイガン]]
[[no:Duff McKagan]]
[[pl:Duff McKagan]]
[[pt:Duff McKagan]]
[[ru:Дафф МакКаган]]
[[sk:Duff McKagan]]
[[sl:Duff McKagan]]
[[fi:Duff McKagan]]
[[sv:Duff McKagan]]
[[tr:Duff McKagan]]