Ndryshimi mes inspektimeve të "Shën Elena"

3 bytes added ,  10 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: ar:بركان سان هيلين; cosmetic changes
v (roboti ndryshoj: ar:بركان سان هيلين; cosmetic changes)
[[FiguraSkeda:MSH82 st helens plume from harrys ridge 05-19-82.jpg|thumb|right|300px| shpërthimi i vullkanit 19. maj 1982. ]]
 
'''Shën Elena'''([[gjuha angleze|anglisht]]:Mount Saint Helens) është vullkan aktiv në veriperëndim të shtetit [[Washington]], [[ShBA]]. Vullkani pushoi nga viti [[1857]], por filloi të tregoj shenja të aktivitetit në vitin 1980, atëherë kurë llava filloi të krijoj shtypje në brendësi të vullkanit dhe ta ngritë malin.
{{gjeo-cung}}
{{commonscat|Shën Elena}}
 
[[category:vullkane]]
[[Kategoria:Vullkane]]
[[Kategoria:Male]]
[[Kategoria:maleMale në SHBA]]
 
[[af:Mount Saint Helens]]
[[ar:مونتبركان سان هيلين]]
[[bg:Света Елена (вулкан)]]
[[ca:Saint Helens]]