Ndryshimi mes inspektimeve të "Aleks Çaçi"

11 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
<!--{{Leter mirnjohje|Dëshmorë}}-->
{{Leter Tabela Fund}}
'''Aleks Çaçi''', lindi më [[15 gusht]] të vitit [[1916]] ishtenë Palasë. Ishte poet dhe publicist shqiptar. Ishte pjestari i grupit të shkrimtarëve shqiptarë të viteve ’30-të, ku dhe nisi të shkruaj vjershat e para. Pseudonimi i tij ka qënë Deme Petriti. Në 23 shkurt 1989 u nda nga jeta.
 
== Veprat letrare ==
Anonymous user