Ndryshimi mes inspektimeve të "1952"

54 bytes added ,  10 vjet më parë
(Shtojcave)
 
==Lindje==
* [[18 gusht]] - [[Kastriot Islami]], politikan shqiptar
* [[25 Tetor]] - [[Nazmije Hoxha]], këngëtare muzikës popullore
* [[MehmetKostaq KrajaDuka]], shkrimtar dhe filozof shqiptar.
* [[VisarMehmet ZhitiKraja]], shkrimtar shqiptar.
* [[Visar Zhiti]], shkrimtar shqiptar.
* [[Xhavit Ahmeti]] kimist shqiptarë, politikan
 
==Vdekje==