Dallime mes rishikimeve të "Kolosi i Rodosit"

24 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: thumb|Kolosi i Rodosit Vendndodhja gjeografike e Rodit ishte e privilegjuar për të tregtuar me Greqinë. Azia dhe Egjipti falë kësaj e shndërruan në qendr...)
 
No edit summary
[[qu:Rodospi Kolossos]]
[[ru:Колосс Родосский]]
[[sq:Kolosi i Rodosit]]
[[scn:Culossu di Rodi]]
[[simple:Colossus of Rhodes]]