Ndryshimi mes inspektimeve të "DVD"

14 bytes added ,  9 vjet më parë
v
roboti shtoj: hy:DVD; cosmetic changes
v (roboti shtoj: hy:DVD; cosmetic changes)
'''DVD''' ''(Digital Versatile/Video Disc)'' është një medium për inçizimin e imazheve lëvizëse dhe vidio dhe duket si [[CD]], por ka më shumë kapacitet dhe ka dal si zëvendësues i [[VHS]] ''(Video Home System)''. DVD më së shumti përdoren për filma artistik.
== Llojet e DVD ==
{| class="wikitable"
|-
 
{{cung}}
 
[[Kategoria:DVD]]
[[Kategoria:Medium]]
[[hr:DVD]]
[[hu:DVD]]
[[hy:DVD]]
[[ia:DVD]]
[[id:DVD]]