Dallime mes rishikimeve të "Medina"

1 byte removed ,  10 vjet më parë
v
roboti ndryshoj: ta:மதீனா; cosmetic changes
v (roboti shtoj: tt:Мәдинә)
v (roboti ndryshoj: ta:மதீனா; cosmetic changes)
 
==== Fiset Jude ====
Oaza Jadhrib për herë të parë u banua nga fiset Jude [[Beni Qaynuqa]], [[Beni Qurayza]] dhe [[Beni Nadir]] <ref name= "jewishencyclopedia 1">[[Jewish Encyclopedia]] [http://www.jewishencyclopedia.com/view.jsp?artid=326&letter=M]</ref>.
[[Ibn Khordadbeh]] më vonë ka deklaruar se gjatë dominimit [[Persia]]n në [[Hixhaz]], fisi Beni Qurayza ka shërbyer si taksa mbledhës për [[shehu]]n.<ref>Peters 193</ref>
 
[[sv:Medina]]
[[sw:Madina]]
[[ta:மதினாமதீனா]]
[[te:మదీనా]]
[[tr:Medine]]