Ndryshimi mes inspektimeve të "Energjia kinetike"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
:<math>\,A=E_k=\frac{1}{2}mv^2.</math>
 
== Shiko dhe këtu ==
* [[Energjia potenciale]]
 
[[Kategoria:Fizikë]]
270

edits