Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

54 bytes added ,  10 vjet më parë
* [[1911]] - [[Vasilij Osipovič Ključevski]], shkrimtar dhe historian rus
* [[1921]] - [[Joseph Beuys]], piktor gjerman
* [[1928]] - [[Burt Bacharach]], kompozitor dhe pianist amerikan
* [[1946]] - [[Daniel Libeskind]], arkitekt amerikan
* [[1948]] - [[Steve Winwood]], muzikant britanez
* [[1962]] - [[Emilio Estevez]], aktor emerikan
* [[1966]] - [[Bebel Gilberto]], kantautore braziliane
* [[1970]] - [[Nelly Sachs]], letrare gjermane
* [[1986]] - [[Vesa Luma]], këngëtare kosovare
 
== Vdekje ==