Ndryshimi mes inspektimeve të "U"

150 bytes added ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Robot: Changing Category:Alfabet)
v
{{Kthjellim}}
Simboli '''U'''
==Shkronja '''U'''==
*Në gjuhen shqipe është shkronja e tridhjetë e alfabetit, me të shënohet [[Germa]] '''U'''.
 
----
{{ABC-ja}}
{{cung}}
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
==Shih dhe==
*Në gjuhen[[shqip|gjuhën shqipe]] është shkronja e [[30|tridhjetë]] e alfabetit[[alfabeti]]t, me të shënohet [[Germagërma]] '''U''' e madhe e dorës.
*
*
----
 
{{Wiktionary|Shkronja}}
 
[[Category:Gjuhësi]]
[[Category:Alfabete]]
[[Category:Shkronja|!]]
 
{{cung}}
 
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
[[af:U]]
[[als:U]]