Ndryshimi mes inspektimeve të "Institut kombëtar i statistikës (Spanjë)"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
[[ImageSkeda:Edificio del I.N.E. (Madrid) 01.jpg|thumb|180px|rightdjathtas|Selia '''INE''', [[Madrid]].]]
'''Instituti Kombëtar i Statistikave''' ([[spanjisht]]: ''Instituto Nacional de Estadística'', '''INE''') është organizatë zyrtare në [[Spanja|Spanjë]] që mbledh [[Statistika|statistika]] për [[Demografia|demografinë]], [[Ekonomia|ekonominë]], dhe shoqërinë spanjolle. Çdo 10 vjet, kjo organizatë zhvillon një regjistrim kombëtar. Regjistrimi i fundit u bë në 2001.
 
== Lidhje të jashtmë ==
[[Image:Edificio del I.N.E. (Madrid) 01.jpg|thumb|180px|right|Selia '''INE''', [[Madrid]].]]
* [http://www.ine.es/ Instituto Nacional de Estadística]
 
[[ast:Institutu Nacional d'Estadística]]