Dallime mes rishikimeve të "1944"

240 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti ndryshoj: lv:1944. gads)
No edit summary
 
==Lindje==
* [[14 Shkurt]] - [[Faruk Begolli]], [[aktor]] dhe [[regjisor]] shqiptarshqiptarë
* {{?}} - [[Nasi Lera]] - Shkrimtar shqiptar
* [[26 Korrik]] - [[Nexhat Daci]], politikan kosovarkosovarë
* {{?}} - [[Xhevahir Spahiu]] - Shkrimtar shqiptar
* {{?}} - [[Fatos Kongoli]] - Shkrimtar shqiptar
* [[14 Shkurt]] - [[Faruk Begolli]], [[aktor]] dhe [[regjisor]] shqiptar
* [[26 Korrik]] - [[Nexhat Daci]], politikan kosovar
* [[2 Dhjetor]] - [[Ibrahim Rugova]], Kryetar i qeveris së përkoshme të Kosovës [[2000]] - [[2006]]
 
==== Pa data ====
:''Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:''
* {{?}} - [[Nasi Lera]] - Shkrimtar shqiptarshqiptarë
* {{?}} - [[Xhevahir Spahiu]] - Shkrimtar shqiptarshqiptarë
* {{?}} - [[Fatos Kongoli]] - Shkrimtar shqiptarshqiptarë
 
==Vdekje==
*[[Sak Faslia]] - Bajraktari i Rugovës
* [[23 Shtator]] - [[Ibe Palikuqi]], Heroina shqiptare (l. [[1927]])
 
==== Pa data ====
:''Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:''
* [[Sak Faslia]] - Bajraktari i Rugovës
 
<!--Kategorizimi-->