Ndryshimi mes inspektimeve të "2006"

6 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti largoj: ig:2006)
== [[:Category:Vdekje 2006|Vdekje]] ==
* [[6 Janar]] - [[Jakup Hasipi]], imam, patriot
* [[21 Janar]] - [[Ibrahim Rugova]], president i [[Kosova|Kosovës]].
* [[3 Shkurt]] - [[Vath Koreshi]], shkrimtar
* [[7 Shkurt]] - [[Ibrahim Kodra]], piktor
* [[10 Shkurt]] - [[Dionis Bubani]], shkrimtar
* [[18 Shkurt]] - [[Kel Kodheli]], piktor
* [[17 Shkurt]] - [[Frederik Rreshpja]], poet shqiptarshqiptarë
* [[11 Mars]] - [[Slobodan Milosheviq|Sllobodan Milosheviç]], diktator, ish-president i [[Serbia|Serbisë]], dhe i ish-[[Jugosllavia|Jugosllavisë]]
* [[14 prill]] - [[Mahmut Bakalli]], politikan kosovar.kosovarë
* [[8 korrik]] [[Pjetër Arbënori]], politikan shqiptarshqiptarë
* [[24 shtator]] - [[Muharrem Qena]], aktor dhe regjisor shqiptarshqiptarë
*