Ndryshimi mes inspektimeve të "2006"

No change in size ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
* [[17 Shkurt]] - [[Frederik Rreshpja]], poet shqiptarë
* [[11 Mars]] - [[Slobodan Milosheviq|Sllobodan Milosheviç]], diktator, ish-president i [[Serbia|Serbisë]], dhe i ish-[[Jugosllavia|Jugosllavisë]]
* [[14 prillPrill]] - [[Mahmut Bakalli]], politikan kosovarë
* [[8 korrikKorrik]] [[Pjetër Arbënori]], politikan shqiptarë
* [[24 shtatorShtator]] - [[Muharrem Qena]], aktor dhe regjisor shqiptarë
*