Ndryshimi mes inspektimeve të "1993"

100 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (korr.)
 
== Vdekje ==
* [[19 Janar]] - [[Muslim Mulliqi]], piktor impresionist dhe ekspresionist i Kosovës (l. [[1934]])
* [[6 Gusht]] - [[Esad Mekuli]], shkrimtar shqiptarë (l. [[1916]])