Ndryshimi mes inspektimeve të "1993"

68 bytes removed ,  9 vjet më parë
(→‎Vdekje: Gabim)
== Vdekje ==
* [[19 Janar]] - [[Muslim Mulliqi]], piktor impresionist dhe ekspresionist i Kosovës (l. [[1934]])
* [[6 Gusht]] - [[Esad Mekuli]], shkrimtar shqiptarë (l. [[1916]])
 
[[af:1993]]