Ndryshimi mes inspektimeve të "24 Gusht"

59 bytes added ,  9 vjet më parë
v (roboti shtoj: yi:24סטן אויגוסט)
==Lindje==
* [[1498]] - [[Miguel da Paz]], princ austriak
* [[1863]] - [[Dragutin Lerman]], hulimtues kroat († [[1918]].)
* [[1899]] - [[Jorge Luis Borges]], shkrimtar argjentinas († [[1986]].)
* [[1934]] - [[Engjëll Berisha]], akademik kosovarë
* [[1948]] - [[Jean Michel Jarre]], kompozitor francez
* [[1973]] - [[Dave Chappelle]], komedian dhe aktor amerikan
* [[1981]] - [[Chad Michael Murray]], aktor filmi amrerikan